Porady i Zamówienia:   +48 71 733 07 62 / sklep@bellugio.pl /
Super oferta
Jaki portfel wybrać cz. 1

Mówią, że „Miarą war­tości człowieka jest je­go wnętrze” - tak samo jest z portfelem. O ile jego warstwa wierzchnia i wielkość to kwestia upodobań, o tyle środek decyduje o funkcjonalności i wygodzie stosowania. Zastanawiasz się przecież nad zakupem rzeczy, która będzie towarzyszyła Ci każdego dnia i w każdej sytuacji.

Ale zanim dojdziemy do zakupów, przemyślmy kilka podstawowych kwestii…

Miejsce na karty i dokumenty

Ewolucja w płatności wywarła wpływ także na galanterię. Dziś nie potrzebujemy dużej ilości miejsca na banknoty i monety, w zastraszającym tempie rośnie za to ilość naszych kart. I to nie tylko kart płatniczych.

By oszacować ile potrzebujesz schowków w portfelu, policz wszystkie karty – te z banku, karty lojalnościowe z marketu i stacji paliw, kartę multisport lub kartę na siłownie, urbancard, kartę do biblioteki czy też kartę członkowską Twojego klubu. Do liczby którą uzyskasz dodaj 3 - możesz przecież założyć nowe konto w banku lub dołączyć do nowego klubu.

Właśnie uzyskaliśmy optymalną liczbę schowków na karty jakiej powinieneś szukać. Zwykle producenci oferują od 4 do 20 takich przegródek, a przeciętny użytkownik potrzebuje 8 miejsc na dokumenty w plastikowym formacie. Portfele o orientacji pionowej posiadają z reguły więcej przestrzeni na dokumenty o wielkości dowodu osobistego niż ich poziome odpowiedniki. Jeśli szukasz portfela na allegro znajdziesz liczbę przegródek na karty w parametrach produktu. Takie dane widnieją też w każdym sklepie internetowym z galanterią.

A co z klasyczną płatnością?

Jak wspomniałem jest jej coraz mniej, ale wciąż jest obecna w naszym życiu. Na banknoty producenci zaplanowali jedną przegrodę, ale często jest ona dzielona pasmem materiału. Niekiedy dodano do niej także schowek na suwak. Praktyczne rozwiązania dla osoby korzystającej często z gotówki mogą okazać się zbędne dla osoby o innych przyzwyczajeniach. Pamiętajmy, że każdy dodatek zwiększa gabaryty naszego portfela.

Jeśli chodzi o monety, rynek szturmem zdobywają bilonówki. Małe sakiewki na monety dedykowane są eleganckim mężczyznom dla których liczy się szyk. Ciekawym rozwiązaniem jest przegroda zapinana na zamek. Zapewnia ona komfort przy małej ilości drobnych monet. Gdy masz dużo drobnych pieniędzy i płacisz nimi za kawę w automacie, śniadanie, przekąski – wybierz sprawdzoną przegrodę harmonijkową lub bigiel w przypadku portfeli damskich.

Nap czy bez napa?

Ludzie dzielą się na tych co dolewają mleka do płatków śniadaniowych, i tych co dosypują płatki śniadaniowe do mleka. Tak samo jest z korzystaniem z napów - metalowy zatrzask portfela zjednał bowiem tyle samo zwolenników co przeciwników. A Ty do której grupy należysz?

Pamiętaj, że nie chodzi tu tylko o zatrzask głównej klapy. W galanterii męskiej i damskiej często stosuje się nap jako zapięcie dodatkowej ściany portfela. To rozwiązanie pozwala Ci na zachowanie większego porządku (kompresując przy tym przestrzeń), ale zmusza do codziennego otwierania napa i zwiększa wagę produktu. To co dla jednych będzie uciążliwe, dla innych okazuje się być pomocne. Sam zdecyduj.

Funkcje dodatkowe

Serca kierowców zaskarbi z pewnością wyjmowana wkładka na dowód rejestracyjny pojazdu. Jeśli wybrany model nie ma tej funkcji, zadbaj by miał dostatecznie dużo miejsca na dokumenty. Przyda się także przezroczysta przegroda na zdjęcia najbliższych. Zobacz ile ma on kieszeni otwartych i gdzie możesz schować intymne przedmioty. Jeśli potrzebujesz skrytki, kieszeń na zamek na zagięciu portfela będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli prowadzisz biznes zwróć uwagę na miejsce na wizytówki, wiele modeli ma dziś przeznaczone do tego miejsca w kieszonce na monety. Być może musisz zbierać rachunki za mikropłatności a portfel to najlepsze miejsce by ich nie zgubić?

A może masz wiele skarbów i te kilka drobiazgów wewnątrz ma dla Ciebie większą wartość niż wszystkie zgromadzone pieniądze? Zastanów się jaki jest Twój styl użytkowania portfela, czy ma on nosić pieniądze i dokumenty, czy może więcej pamiątek przywołujących wspomnienia?

Teraz możesz już wybierać świadomie.

Jeśli chcesz sprawdzić nasze rozwiązania organizacji wnętrza portfela, koniecznie sprawdź ofertę:
http://www.bellugio.pl/pl/c/PORTFELE/25

Blog wpisy
RFID Secure – co to takiego?

Plaga kradzieży cyfrowych pieniędzy to zmora dzisiejszych czasów. Aby dokonać fałszywego przelewu z karty zbliżeniowej wystarczy jedynie czytnik kart lub telefon komórkowy zdolny do odczytu danych z tej karty. Złodzieje zbierają drobne sumy z konta wielu osób w ruchliwych miejscach – w ten sposób nie muszą znać pinu swoich ofiar. Kopiowane są natomiast wszystkie dane z karty, podobnie jak przy klasycznej płatności w sklepie.

Jaki portfel wybrać cz. 2

Książki nie warto oceniać po okładce. Inaczej rzecz ma się z portfelem, którego wartością dodaną jest wygląd i trwałość wykonania. W tym poradniku dowiesz się na co zwrócić uwagę w kontekście warstwy zewnętrznej tego galanteryjnego dodatku. Wszystko to, by kupować świadomie.

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl